Skip to content

Trochę o nas

TOP Szkoła Paralotniowa powstała w 2008 roku. Została założona przez Wojtka „Trolla” Łuczyńskiego po odejściu ze Szkoły Bezpiecznego Latania której był wieloletnim współwłaścicielem i instruktorem. Siedziba szkoły mieści się w Rybarzowicach, miejscowości położonej 5km od Szczyrku i Skrzycznego i 10km od Międzybrodzia Żywieckiego z jego górą Żar. Główny profil szkoły to szkolenia paralotniowe w górach oraz za wyciągarką, szkolenia PPG i PPGG oraz turystyczne i szkoleniowe paralotniowe wyjazdy zagraniczne. JAKO JEDYNA SZKOŁA W POLSCE PROWADZIMY SZKOLENIA PODSTAWOWE RÓWNIEŻ ZA GRANICĄ. Korzystamy z terenów szkoleniowych na Ukrainie, w Maroko oraz w karajach Uni Europejskiej, Austrii, Słowenii czy Hiszpanii.

Jesteśmy przedstawicielem najlepszego Polskiego producenta paralotni, światowego lidera w projektowaniu i produkcji paralotni napędowych samostatecznych i nie tylko, firmy DUDEK , oraz światowego lidera w produkcji uprzęży, kultowego francuskiego KORTELA.
 
 

Naszym atutem jest ogromne doświadczenie poparte wieloletnią praktyką w szkoleniu pilotów paralotniowych do wszystkich ETAPÓW, bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, szkolenie pilotów w małych grupach dające uczestnikom gwarancję najwyższej jakości prowadzonych zajęć.

Rozległa wiedza związana ze znajomością miejsc do latania w całej Europie i nie tylko, połączona z wieloletnim doświadczeniem w pracy instruktorskiej, praktycznym lataniem rekreacyjnym, tandemowym i sportowym gwarantuje, że jesteśmy w stanie zabrać Was bezpiecznie na latanie pod każdą szerokoś geograficzną.
 
 
 
 

Mimo że mamy siedzibę w Beskidach, szkolenia górskie do ETAPU I i II prowadzimy za granicą (Słowenia, Ukraina, Hiszpania, Włochy, Maroko). Związane jest to przede wszystkim z warunkami meteorologicznymi, które na południu Europy są znacznie bardziej stabilne, co znacznie zwiększa szansę na realizację całego programu szkolenia w określonym czasie. Drugi powód to wspaniałe, zróżnicowane tereny pozwalające na szkolenie na różne kierunki wiatru oraz na loty z różnych wysokości. Szkolenie paralotniowe w Polsce prowadzimy na terenie Regionalnego Aeroklubu Pińczowskiego . Zajęcia praktyczne odbywają się za wyciągarką stacjonarną, co pozwala nam w przypadku stabilnej pogody na realizację całego DWUETAPOWEGO szkolenia paralotniowego w przeciągu 7 dni. Jest to możliwe tylko dla tego, że na szkolenia przyjmujemy ograniczoną ilość osób pozwalającą na niemal indywidualne podejście do pilota.
 
 

Nie przypadkowo podjęliśmy współpracę z aeroklubem w Pińczowie. Prawie centralne położenie, blisko Kielc i Krakowa, okolica wręcz tryskająca pięknem krajobrazu z meandrami Nidy na czele, to wymarzone wręcz miejsce do lotów zarówno dla pilotów jak i dla osób szkolących się do lotów na paralotni i motoparalotni. Aeroklub w Pińczowie to również doskonałe miejsce na szkolenia PPG i PPGG. Zaplecze socjalne, hangar, pokoje pilotów, kuchnia i sanitariaty, to wszystko jest do dyspozycji pilotów na miejscu. Atmosfera lotnicza tworzona przez paralotniarzy i lotniarzy, którzy (ci drudzy) Pińczów uczynili centrum lotów holowanych za motolotnią jest niezrównana.

Warto przyjechać do nas, na szkolenie, na latanie, na wieczorne posiadówki przy grilu z niekończącymi się lotniczymi opowieściami. Serdecznie zapraszamy.