Skip to content

CO NOWEGO W TYM ROKU

CO NOWEGO W TYM ROKU published on

Jak co roku zapraszamy na dwuetapowe zagraniczne szkolenia górskie których w tym roku będzie trochę więcej. Obieramy trochę inną formułę. Przede wszystkim koncentrujemy się na trzech krajach. Nasz wybór to Chorwacja, Słowenia i Ukraina. Różne położenie geograficzne daje nam możliwość podejmowania decyzji w sprawie miejsca szkolenia niemal w ostatnim momencie w zależności od pogody. Wiosna jednak to przede wszystkim połódnie Europy. W szczególności Chorwacja ma największy potencjał na dobra pogodę. W późniejszym okresie do wcześniejszej dwójki dołącza Ukraina. Każy z wymienionych krajów posiada doskonałe miejsca do szkolenia, jedne z najlepszych w Europie. Oczywistą zaletą jest w miarę niedalekie położenie od Polski pozwalające nam w 8-10 godzin dotrzeć w ineteresujące nas miejsce. Jeśli tylko pogoda jest stabilna w każdym z tych krajów w ciągu 5 dni lotnych jesteśmy w stanie zrealizować program dwóch Etapów szkolenia przygotowujących do egzaminu na Świadectwo Kwalifikacji PP a także znacznie więcej, z lotami termicznymi i żaglowymi włącznie. Jak zawsze stawiamy na bezpieczeństwo, ale wykorzystując nasze ogromne doświadvczenie i wiedzę jako nieliczni łączymy Etapy I i II z lotami termicznymi i żaglowymi. Krok po kroku rzecz jasna, z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji. Możemy sobie na to pozwolić. Na szkoleniu nigdy nie będzie więcej niż 6 pilotów. Na taką małą grupę przypada dwóch instruktorów, tak więc można założyć że szkolenie jest praktycznie indywidualne. To absolutnie niespotykany w innych szkołach komfort, a ponieważ przebywamy razem 24 godziny na dobę macie mnóstwo czasu na zadawanie pytań i naukę.
To że zwiększamy ofertę szkoleń górskich nie zmienia faktu że naszą bazą szkoleniową w Polsce jest Aeroklub Regionalny w Pińczowie. Wieloletnia współpraca z zarządem zaowocowała wypracowaniem świetnych stosunków pozwalających na przeprowadzenie szkoleń w doskonałej lotniczej atmosferze. Przepięknie położony Aeroklub to idealne miejsce zarówno na szkolenie jak i odpoczynek. Główny profil szkolenia w Pińczowie to szkolenie do lotów swobodnych z użyciem wyciągarki stacjonarnej, ale to również doskonałe miejsce do szkoleń z napędem, zarówno plecakowym jak i na Trajce.
Na koniec należy dodać że szkolenie odbywa się na nowiutkich paralotniach Nemo XX, najnowszej konstrukcji firmy Dudek Paragliders, skrzydeł z certyfikatem EN A i osiągach większości paralotni klasy B. Każdy z uczestników szkolenia dostaje własny komplet na który składa się: paralotnia, uprząż, zapas (spadochron zapasowy), kask, w końcowym etapie wariometr.
Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia w powietrzu
Wojtek Łuczyński „Troll”